Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Adana ve Adana çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar, Pakistan konsolosluk işlemlerini Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Pakistan Konsolosluğu Adana Adres: Cemalpaşa Mah. Atatürk Cad. Ulcaz Apt. No:62 K:1 D:1 Seyhan/ADANA

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu Ulaşımı Nasıl Sağlanır?

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu Seyhan’dadır. Seyhan güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanmaktadır.

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri Nedir?

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu, Pakistan Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Pakistan vizesi için başvuruda bulunmak veya Pakistan konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.  

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan'a seyahat sebebi turistik, ticari, aile ziyareti, geçici çalışma ya da eğitim amaçlarından hangisi ile ziyaret gerçekleştirilecek ise; Pakistan vize başvuru sahibinden davetiye belgesi sunmasını talep etmektedir. Pakistan Konsoloslukları istisnai durumlar dışında Pakistan Devleti'nin resmi makamlarından onaylı alınması gereken Davetiye Belgesi olmaksızın vize başvurularını kabul etmemektedir. Pakistan ticari vize işlemleri için gerekli olan Davetiye Belgesi Pakistan Ticaret Odası onaylı olmalıdır. Pakistan ziyaret vize işlemleri için zorunlu olan Davetiye Belgesi ise; Pakistan'dan noter onaylı olmalıdır.

Pakistan Konsolosluğu vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Pakistan vize işlemleri için yetkili seyahat turizm acentaları aracılığıyla yapılan vize başvuruları Pakistan Konsolosluk Bölümü tarafından kabul edilmektedir.

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Pakistan vize başvuru formu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulur. Pakistan vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harflerle cevaplanması ve başvuru için sunulan evraklarla, formda beyan edilen bilgilerin birbirini desteklemesine dikkat edilmelidir. Pakistan Büyükelçiliği'nin belirlediği 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğrafın yapıştırılması ile formun en alt köşesinde yer alan bölüme imza atılarak doldurma işlemi tamamlanmaktadır. Pakistan Vize Başvuru Formu için tıklayınız

Pakistan Adana Konsolosluğu

 

Pakistan Konsolosluğu Vize Dilekçe Örneği

Pakistan Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.  
Pakistan Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
Pakistan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Pakistan Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 
Pakistan Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Pakistan Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
Pakistan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Pakistan Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 


Pakistan Konsolosluğu Vize Ücretleri

Pakistan’a yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine bağlı olarak Pakistan vize ücretleri Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. 

Pakistan Konsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri Nedir?

Pakistan'a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Pakistan vize işlemleri konusunda konsolosluk hizmeti vermekle yetkili kurumlar; Pakistan Ankara Büyükelçiliği ve Pakistan Başkonsolosluğu İstanbul’dur. 

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işlemleri Pakistan Büyükelçiliği'nin verdiği yetki dahilinde gerçekleştirmektedir. Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu'nun yetkisi dahilinde verdiği konsolosluk hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için irtibata geçiniz.  

-Yurtdışında doğan Pakistanlı vatandaşların Kaydı
- Yurt dışında doğan Pakistanlı çocukların Kaydı
- Pakistan Vatandaşlığı
- Evrak Tasdiki (Vekaletname-
- Ehliyet Tasdiki
- Ulusal Kimlik Kartı (NICOP) ve Pakistan Vatandaşlık Kartı (POC)
- Evlilik Cüzdanı (Nikkah nama) Tercüme
- Çifte vatandaşlık
- Pakistan Pasaport Yenileme 

Pakistan Konsolosluğu Evrak Tasdiki:

Doğum, ölüm, evlenme, boşanma sertifikaları vb. tüm belgeler, Türkiye resmi makamları ve noter tarafından onaylı olarak Pakistan Konsoloslukları tarafından tasdik edilmektedir. 

Pakistan Konsolosluğu Eğitim Belgesi Tasdiki :

Pakistan İslamabad Yüksek Eğitim Komisyonu tarafından onaylı olan üniversiteler tarafından eğitim- derece denkliği- transkript teyidi öncelikle gereklidir. 

Pakistan Konsolosluğu Doğum Belgesi :

Doğum Belgesi, Pakistan Hükümeti yetkilileri tarafından verilir. Bu sertifika, Pakistan Dışişleri Bakanlığı, İslamabad ya da Karaçi, Lahor, Quetta ve Peşaver'de bulunan kamp ofisleri tarafından onaylanmalıdır. 

Pakistan Konsolosluğu Ehliyet Tasdiki :

Pakistan Konsolosluğu, ehliyet sahibinin sürücü belgesini yasal usullere uygun olarak aldığına dair, resmi makamlar tarafından verilen resmi bir yazı ile kanıtlamasını ister. Bu işlemin sonunda İslamabad Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdiki yapılır.

Pakistan Konsolosluğu Pasaport Yenileme:

Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan Pakistan vatandaşların hasarlı/kayıp/çalıntı ya da süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemi Pakistan Konsolosluklarında gerçekleştirilir.

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Duyurular

Pakistan Konsolosluğu, Pakistan ziyaret vize davetiyeleri hakkında...

Pakistan Konsolosluğu Pakistan ziyaret vize başvurularında bulunacak başvuru sahiplerinin Pakistan'dan gelecek olan davetiye yazılarının Pakist...
2021-01-12 10:32:25 Devamı...

Pakistan Başkonsolosluk, Pakistan ticari vizesi hakkında bilgilendirme

Pakistan ticari vize başvurularında bulunacak kişilerin dikkatine! Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Pakistan Konsoloslukları, Pakistan ti...
2021-01-12 10:14:58 Devamı...

Pakistan Başkonsolosluğu pasaport dağıtım saatleri

Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu pasaport dağıtım saatleri hafta içi hergün 16.30 ila 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. ...
2021-01-12 10:09:29 Devamı...

Pakistan Başkonsolosluk vize başvuru saatleri

Pakistan Başkonsolosluk vize başvurusunda bulunacak kişilerin dikkatine; Pakistan Başkonsolosluğu hafta için hergün 09.00 ila 13.00 saatlari ...
2021-01-12 10:08:34 Devamı...
Tüm Duyurular
Adana Fahri Konsolosluğu